Skarpety do jazdy na nartach SKI MERINO – komfort cieplny i kompresja w sportach zimowych
Skarpety do jazdy na nartach SKI THERMO MERINO – komfort cieplny i kompresja w sportach zimowych

 

Skarpety narciarskie SKI TERMO MERINO to pozycja obowiązkowa dla wszystkich amatorów sportów zimowych. Są one połączeniem kompresji i materiałów zapewniających utrzymywanie optymalnego ciepła. Sprawdź, dlaczego warto mieć skarpety SKI MERINO, wybierając się na narty, łyżwy lub snowboard!

 

Skarpety narciarskie z wełną merino – dlaczego to dobry wybór?

Odzież z wełną merino to bardzo dobry wybór na zimę! Sprawdza się ona także w sporcie. Cechy wełny merino, które są wyjątkowo przydatne w aktywnościach na mrozie to m.in.:

 • izolacja cieplna

 • zapewnienie termoregulacji

 • odprowadzanie wilgoci

 • trwałość

 • komfort w kontakcie ze skórą.

Cechy te sprawdzą się także w akcesoriach sportowych, takich jak skarpety narciarskie, gdyż to właśnie utrzymanie ciepła przy sprawnie działającej termoregulacji zapewnia komfort stóp.

 

Skarpety narciarskie SKI MERINO – profilaktyka wychłodzenia stóp na stoku

Cały dzień spędzony na ośnieżonym stoku to wyzwanie dla stóp. Niskie temperatury, śnieg i założone przez dłuższy czas buty narciarskie sprawiają, że stopy potrzebują szczególnej pielęgnacji i ochrony. Pomóc w tym mogą skarpety narciarskie SKI MERINO, które zostały stworzone specjalnie z myślą o osobach aktywnych, jeżdżących na nartach i snowboardzie. Sprawdzą się one także u amatorów zimowych spacerów.

Utrzymywanie ciepła dzięki specjalnym włóknom, a równocześnie zapewnienie termoregulacji pomoże zapobiegać:

 • skłonności do przeziębień (przemoczenie i wychłodzenie stóp to częsty impuls dla sezonowych infekcji, przez osłabienie mechanizmów obronnych organizmu)

 • odmrożeniom (większa skłonność do odmrożeń może być przy przemakających butach i skarpetach, które wolno schną, bez termoregulacji)

 • grzybicy stóp i paznokci (rola włókien umożliwiających odprowadzanie wilgoci)

 • podrażnieniom skóry stóp.

ski merino

Bezszwowe skarpety do butów narciarskich

Podstawą dla komfortu stopy podczas jazdy na nartach jest dobre dopasowanie butów narciarskich. Jednak bezpośrednio ze stopą stykają się właśnie skarpety. Należy więc zadbać o to, aby zapewniały wygodę. Warto w tym sezonie postawić na skarpety narciarskie SKI MERINO. Są one bezszwowe, co pozwala zapobiegać otarciom i pęcherzom. Z kolei włókna wełny merino zadbają o stopy, chroniąc je przed utratą zimna. To również jest czynnik, na który warto zwrócić uwagę, gdy na stopach są buty narciarskie.

 

Kompresyjne skarpety narciarskie – korzyści

Skarpety narciarskie SKI MERINO to nie tylko komfort i wygoda. Zastosowana w nich kompresja wspomaga działanie mięśni w czasie zimowych aktywności. A jak każda osoba jeżdżąca na nartach wie – mięśnie nóg często po dniu szusowania reagują zmęczeniem.

Aby regeneracja pomiędzy kolejnymi wyjściami na stok przebiegała sprawniej, warto wypróbować kompresję. Stopniowany ucisk zastosowany w skarpetach narciarskich przynosi wiele korzyści, do których należą m.in.:

 • poprawa krążenia krwi w nogach

 • wsparcie mięśni stopy i łydki oraz ścięgna Achillesa

 • poprawa przepływu krwi w obrębie kończyn dolnych

 • zapobieganie obrzękom

 • przeciwdziałanie gromadzeniu się kwasu mlekowego (profilaktyka zakwasów).

W takich sportach jak narciarstwo i jazda na łyżwach kompresja jest bardzo przydatna, co jest widoczne m.in. w działaniu stopniowanego ucisku na stopy.

W butach narciarskich i w założonych nartach stopa pozbawiona jest naturalnej swobody ruchu. Z tego względu warto zadbać o to, aby płyny w tych partiach zachowały prawidłowy obieg. Pomoże w tym kompresja, którą zapewniają skarpety narciarskie SKI MERINO. Ponadto stopniowany ucisk poprawia propriocepcję, co zmniejsza ryzyko kontuzji.


Dobre skarpety narciarskie – większa przyjemność z jazdy na nartach i snowboardzie

Wybór odzieży narciarskiej zapewniającej ciepło i wygodę to podstawa, aby wyjazd na narty był komfortowy. Możliwość wsparcia pracy mięśni i przyspieszenia regeneracji to dodatkowe zalety, jaką mogą zapewnić elementy ubioru. Warto więc wypróbować skarpety narciarskie SKI MERINO w każdej z zimowych aktywności.

ski merino damskie

ski merino męskie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl