Skarpety kompresyjne krótkie (stopki) ‒ wsparcie stóp podczas urlopowej rekreacji
Skarpety kompresyjne krótkie (stopki) ‒ wsparcie stóp podczas urlopowej rekreacji

Skarpety kompresyjne krótkie (stopki) wsparcie dla stóp podczas urlopowej rekreacji

 

Krótkie skarpetki kompresyjne są chętnie wybierane do obuwia sportowego zakładanego w czasie wakacji, aby wspomóc pracę mięśni w letnich aktywnościach. Bieganie, gra w badmintona, długie spacery i jazda na rowerze w tych wszystkich czynnościach ważna jest wygoda, którą zapewnić może prawidłowy dobór wszystkich elementów ubioru i obuwia. Dobre buty, ale też skarpetki ze stopniowanym uciskiem to ważne pozycje na liście rzeczy do zabrania na wakacje. Sprawdź, dlaczego warto spakować na wyjazd urlopowy stopki kompresyjne!

 

Stopki skarpetki kompresyjne krótkie w terenie

Wycieczki terenowe, wyjścia w góry, a także bieganie to sporty, w których stopy cały czas pracują, często na wymagającym podłożu. Nierówna nawierzchnia, skałki, wysoka trawa lub zmienne ukształtowanie terenu z tymi wszystkimi wyzwaniami mierzą się stopy w sposób szczególny latem. Atrakcyjne walory przyrodnicze takich miejsc przyciągają turystów i zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Należy jednak zadbać o to, żeby w trudniejszym terenie zawsze korzystać ze stabilnego, pełnego obuwia osłaniającego całą stopę. Do tego warto dbać też o zdolności stabilizacyjne stóp i propriocepcję, co przy skarpach i nierównościach zmniejszy ryzyko urazu.

Kiedy i dlaczego warto zakładać stopki i skarpetki krótkie kompresyjne?

Podczas większości wakacyjnych zajęć rekreacyjnych i ruchowych to właśnie stopa jako podstawa przejmuje cały ciężar ciała i musi stabilnie ustawić się na podłożu, nawet tym wyboistym. Bardzo pomoże w tym dobrze działające czucie głębokie, które wspierać można ćwiczeniami, ale też kompresją. W rekreacji wakacyjnej do tego celu warto wykorzystać skarpetki kompresyjne krótkie. Będą one pasować do lżejszego obuwia w teren i okażą się przydatne w czasie:

  • spacerów po łąkach

  • biegów brzegiem plaży (także po mokrym piasku)

  • przemierzania ścieżek przyrodniczych

  • ćwiczeń fitness i innych rodzajów gimnastyki na świeżym powietrzu

  • całodniowego zwiedzania okolicy

  • jazdy na rowerze

  • rekreacyjnej gry w badmintona i siatkówkę (zwłaszcza na podłożu trawiastym)

  • udziału w grach terenowych, w których na uczestników czekają różne wyzwania.

Stopy zabezpieczone skarpetkami kompresyjnymi lepiej odbierają informacje o ustawieniu na podłożu. Delikatne stawy stóp będą przy tym stabilniejsze, co zmniejszy ryzyko urazu.

Warto wiedzieć, że stopniowany ucisk zastosowany w skarpetkach kompresyjnych ma także wiele innych zalet. Dotyczą one zarówno komfortu, jak i zdrowia.

W niektórych sportach wakacyjnych dobrze sprawdzą się także skarpety kompresyjne długie warto zapoznać się także z taką wersją kompresji.

/userdata/public/assets//CEP-SKARPETY-KOMPRESYJNE-ULTRALEKKIE-LOW-CUT-M%C4%98SKIE

 

Jak stopki kompresyjne działają na mięśnie?

Kompresja to nie tylko zmniejszenie ryzyka kontuzji, ale też lepsza praca mięśni, dzięki poprawie ukrwienia i odżywienia tkanek. Pasma mięśniowe w skarpetkach kompresyjnych są także lepiej dotlenione i mniej podatne na nagły skurcz w czasie aktywności. Jest to szczególnie ważne w terenie, gdzie nie zawsze jest możliwość, aby wygodnie usiąść i rozmasować skurcz (a do takiego może dojść np. w czasie nagłego ruchu stopy lub po nastąpieniu na nierówną powierzchnię). Kolejną zaletą stosowania kompresji jest mniejsze zmęczenie mięśni po całym dniu wysiłku. Lekkość stóp, zminimalizowanie uczucia powysiłkowego bólu i zakwasów mięśniowych to możliwość szybszego podjęcia ponownej aktywności. Jest to ważne dla osób aktywnych, które w czasie urlopu chcą w pełni wykorzystać każdy letni dzień.

Dlaczego warto spakować stopki kompresyjne do wakacyjnego plecaka?

Skarpetki kompresyjne krótkie (stopki) należą do uniwersalnych akcesoriów, które warto dopisać do listy rzeczy do zabrania na wakacje. W torbie podróżnej lub plecaku zajmują niewiele miejsca, a mogą przydać się niezależnie od kierunku wyprawy. Zarówno nad morzem, do spacerów po piaszczystych wydmach, jak i nad jeziorem, w terenie pagórkowatym i porośniętym trawą wszędzie można wykorzystać stopki kompresyjne, które wspomogą pracę mięśni. Komfort aktywności na świeżym powietrzu i lekkość stóp po całodniowym zwiedzaniu okolicy to zalety sprawiające, że warto w czasie urlopu korzystać z akcesoriów wzbogaconych o stopniowany ucisk.

/userdata/public/assets//stopki%20kompresyjne

/userdata/public/assets//CEP-skarpety-stopki-ultralight-produkt1

/userdata/public/assets//CEP-skarpety-neon-produkt3

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl