Rękawy kompresyjne CepSports w domowych ćwiczeniach siłowych
Rękawy kompresyjne CepSports w domowych ćwiczeniach siłowych

Ćwiczenia siłowe są bardzo lubiane i praktykowane nie tylko na siłowniach, ale także w warunkach domowych. Wiele osób posiada specjalistyczny sprzęt lub najpotrzebniejsze akcesoria do wzmacniania określonych grup mięśniowych. Z atlasem i ciężarkami najczęściej ćwiczone są mięśnie kończyn górnych. Aby wspomóc pracę bicepsów i tricepsów w czasie takich treningów, warto zastosować kompresję. Sprawdź, czym charakteryzuje się stopniowany ucisk w rękawach kompresyjnych i dlaczego warto je mieć w czasie korzystania z domowej siłowni.Rękawy kompresyjne do czego służą?

 

Rękawy kompresyjne na ramiona to rodzaj opasek na kończyny górne. Stosowany w nich stopniowany ucisk przynosi wiele korzyści podczas wysiłku fizycznego, który angażuje mięśnie:

 • dwugłowe ramienia 
 • trójgłowe ramienia.

Dla mięśni zginaczy i prostowników nadgarstka przeznaczone są opaski kompresyjne na przedramiona.

Warto zastosować wspomaganie kompresją przy ćwiczeniach powyższych partii mięśniowych. Stopniowany ucisk ramion i przedramion przynosi wiele korzyści, wśród których najczęściej wymienia się:

 • poprawę krążenia krwi w obrębie mięśni
 • lepsze utlenowanie tkanek
 • dostarczanie składników odżywczych do pracujących włókien mięśniowych
 • zapobieganie nadwyrężeniu i naderwaniu mięśni
 • szybszą regenerację powysiłkową
 • profilaktykę zakwasów i odkładania się produktów przemiany materii mięśniowej
 • zwiększenie wydajności pracy mięśni
 • zabezpieczenie stawu łokciowego przed urazami.

 

Jak prawidłowo dobrać rękawy kompresyjne? 

 

 Aby prawidłowo dopasować rękawy kompresyjne na ramiona, należy wykonać 3 pomiary:

 1. Pierwszy z nich to długość kończyny górnej. Powinna być ona mierzona od nadgarstka do wewnętrznej strony ramienia.
 2. Drugi pomiar to obwód bicepsa, czyli mięśnia dwugłowego ramienia w jego najszerszym miejscu.
 3. Trzeci pomiar stanowi obwód przedramienia (również w najszerszym miejscu). Najczęściej mierzy się okolicę na wysokości ok. 3 cm poniżej łokcia.

 /userdata/public/assets//Opaski-na-ramiona-UNISEX-CEP

Dobierając rękawy kompresyjne na przedramiona, mierzy się tylko ich obwód w najszerszym miejscu.  

 

W jakich ćwiczeniach rękawy kompresyjne przynoszą najwięcej korzyści? 

 

Rękawy kompresyjne bardzo dobrze sprawdzają się w treningach siłowych, także w tych wykonywanych w domowych siłowniach. Najlepsze efekty przynoszą w ćwiczeniach:

 • ze sztangą
 • z ciężarkami w różnych pozycjach
 • z domowym atlasem
 • z gryfem i kettlebells
 • z taśmami thera-band lub trx. 

 

Kompresja ochrona przed urazami mięśni w czasie ćwiczeń siłowych

 

Domowy trening siłowy może wiązać się z urazami, wśród których najczęściej zdarzają się nadwyrężenia i naciągnięcia mięśni ramion. Aby zapobiegać kontuzjom, należy prawidłowo dobrać obciążenia treningowe i poprawnie wykonywać ćwiczenia. Przeciwdziałać naderwaniu włókien mięśniowych pomaga również odzież kompresyjna. Rękawy kompresyjne Cepsports zabezpieczą mięśnie oraz okolicę stawu łokciowego. Jest to miejsce częstych urazów, które występują na skutek wypychania sztangi lub przy dobraniu zbyt dużej wagi ciężarków/hantli. Uraz związany z uszkodzeniem mięśni ramion może mieć również miejsce przy ściąganiu poręczy w dół, gdy nagle, na skutek błędu technicznego dźwignia odskoczy do góry. Dzieje się tak np. przy dużym zmęczeniu w czasie ćwiczeń. W jaki sposób może w takich sytuacjach pomóc kompresja?

Stopniowany ucisk może być w takich przypadkach bardzo pomocny, ponieważ mięśnie dzięki niemu są bardziej stabilne. Kompresja wspomaga także czucie głębokie, co znacznie poprawia pewność mięśniową w czasie ruchu. Usprawniać propriocepcję należy nie tylko akcesoriami kompresyjnymi, ale też odpowiednimi ćwiczeniami. Warto jednak pamiętać, aby przed samodzielnym rozpoczęciem treningu siłowego poradzić się trenera personalnego. Specjalista dobierze odpowiedni rodzaj ćwiczeń, a także podpowie, jak wykonywać je prawidłowo. Trener personalny lub fizjoterapeuta może również doradzić indywidualnie, jaki wybrać stopień kompresji. Rękawy CepSports zapewniają ucisk wartości 15-20 mmHg. Zastosowana w nich kompresja MEDI sprawia, że trening będzie nie tylko bardziej efektywny, ale też komfortowy. 

/userdata/public/assets//CEP-opaski-na-ramiona-produkt1

/userdata/public/assets//CEP-opaski-na-przedramiona-produkt1

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl